Smartphony Alcatel IDOL 4 – brána do světa virtuální reality

Chcete vyzkoušet kouzlo virtuální reality? Teď můžete díky prémiové řadě smartphonů IDOL 4 od Alcatelu. Balení modelů IDOL 4 a IDOL 4S obsahují brýle pro virtuální realitu, které se poté, co do nich vložíte smartphone, stávají vstupní branou do světa nevšední zábavy. Obsah pro virtuální realitu, jako jsou prostorová videa nebo hry, si můžete stáhnout do telefonu prostřednictvím předinstalované aplikace Centrum VR. Vlajková loď, model IDOL 4S, je vybavena 5,5-palcovým AMOLED displejem s velmi jemným 2K rozlišením. Jeho hlavní fotoaparát má rozlišení 16 Mpx a selfie můžete pořizovat 8mpx přední kamerou. Jeho sourozenec IDOL 4 nabídne 5,2-palcový IPS displej s Full HD rozlišením. Fotoaparát IDOLu 4 má rozlišení 13 Mpx a velmi rychlé ostření. Přední kamerka je stejně jako u modelu IDOL 4S osmimegapixelová. Obě varianty pak disponují podporou českých mobilních sítí LTE, funkcí Dual SIM a běží na operačním systému Android 6.0.

 

 

Alcatel IDOL 4 a 4S

Precizní design – skleněná záda a kovový rámeček

 

IDOL 4 a IDOL 4S můžete mít ve dvou barevných provedeních (zlatém a tmavě šedém), které se liší barvou kovového rámečku. Tenký profil (6,9, resp. 7,1 mm), přední odolné dotykové sklo Dragontrail a 2,5D skleněná zadní strana s efekty odlesků světla dávají telefonům IDOL 4 prémiový vzhled a nádech luxusu.

Alcatel IDOL 4S gold

Multimediální telefony - skvělý displej, foťák a stereo reproduktory

 

Model IDOL 4 pohání procesor Qualcomm Snapdragon 617, jeho větší dvojče IDOL 4S pak Qualcomm Snapdragon 652. Telefony díky nim podporují funkce, které umožňují uživatelům 3D hraní, pokročilou práci s fotkami a videi a nabídnou vysoce kvalitní zvuk zásluhou Waves technologie. Zvolené procesory zároveň podporují všechny v Evropě používané LTE frekvence a také bezdrátovou konektivitu Wi-Fi standardu 802.11ac s rychlými přenosy dat.

 

Oba smartphony jsou vybaveny displeji, které nabídnou prvotřídní čitelnost i na přímém slunečním světle a skvělé pozorovací úhly. Větší 5,5” model IDOL 4S má AMOLED displej s ultra jemným 2K rozlišením, menší IDOL 4 je vybaven 5,2” IPS obrazovkou s Full HD rozlišením.

Alcatel IDOL 4S Dark grey

Řada smartphonů IDOL 4 sází na kvalitní fotoaparáty s bleskově rychlým automatickým ostřením (0,1-0,3 sekundy), a možností pořizovat fotky a selfie v úhlu 84 stupňů. Při focení můžete zvolit jeden z mnoha přednastavených režimů nebo si vše nastavit manuálně. Telefony navíc dokážou díky kvalitním snímačům a optice i ve tmě pořizovat jasné záběry bez šumu.

 

O audio zážitky se starají dva výkonné 3,6wattové reproduktory a Hi-Fi prostorový zvuk pro sluchátka. Předinstalovaná aplikace Onetouch Music vám pomůže objevovat nové skladby, mixovat hudbu uloženou nebo streamovanou, dělat remixy nebo přehrávat a procházet vlastní playlisty. 

 

Tři dimenze zábavy – displej se otáčí vzhůru nohama a reproduktory hrají zepředu i zezadu

 

Telefony IDOL 4 a IDOL 4S jsou stejně jako modely předchozí řady IDOL 3 zcela symetrické a jejich rozhraní samo pozná, v jaké poloze se zařízení nachází, a podle toho otočí obraz na displeji. Díky tomu a mikrofonům na obou stranách je možné je používat bez ohledu na to, jestli uchopíte telefon normálně nebo hlavou dolů. Oboustranný je ale nově i stereo zvuk - reproduktory jsou umístěny tak, že zvuku nic nebrání, ať leží telefon displejem nahoru nebo dolů.

Virtuální realita

Tlačítko Boom – vylepšení funkcí v každém ohledu

 

Speciální tlačítko Boom umístěné na boku telefonu vylepšuje všechny multimediální funkce telefonu od zvuku, fotoaparátu až po herní výkon - záleží na tom, kdy ho zrovna použijete.

 

Fotoaparát: okamžitě pořídí fotku v automatickém režimu i v režimu vypnutého displeje; zmáčknutím a podržením tlačítka se fotoaparát přepne do režimu sekvenčního snímání a kamera udělá snímky v rychlé sérii.

 

Galerie: umělecky smíchá fotky v galerii a vytvoří z nich fotokoláž nebo krátkou videoprezentaci, kterou můžete ihned sdílet s ostatními.

 

Video: vytvoří ve vašich videích překvapivé efekty, jako je přehrávání předchozí sekundy třikrát nebo změnu rychlosti přehrávání. Při nahrávání videa, zmáčknutí tlačítka Boom okamžitě aktivuje živé vysílání tototo videa.

 

Hudba: tlačítko Boom vylepšuje i basy, hlasitost a čistotu zvuku. Když se díváte na film bez zapojených sluchátek, zapne se efekt prostorového zvuku.

 

Hry: Fanoušci legendární závodní hry Asphalt si oblíbí to, jak tlačítko Boom zrychlí rychlost jejich auta. Zesílí se také audio zážitky ze hry zvýšením hlasitosti a aktivací reprodukce prostorového zvuku.

 

3D efekty: vytvoří 3D efekty a efektně zobrazí informace o počasí na domovské obrazovce.

 

Více informací o telefonech Alcatel IDOL 4 a IDOL 4S najdete na webu http://www.alcatel-mobile.com/smartphones/idol4-4s/.