Partner Blogera roku představuje akční kameru Olympus Tough!

Nová neobyčejně odolná a mimořádně flexibilní akční kamera Olympus zaznamená kromě videa a fotek také nadmořskou výšku, rychlost, teplotu a řadu dalších údajů. Zatímco konvenční akční kamery přesvědčí v jedné oblasti, ale zklamou v jiné (jako je třeba kvalita obrazu, výběr záběru nebo výdrž baterie), TG-Tracker exceluje ve všech směrech.


Kapesní rozměry

TG-Tracker je malá, kapesní akční kamerka, která se pohodlně vejde do dlaně jedné ruky. Díky tomu, že je odolná a nepotřebuje další podvodní pouzdro, jsou její rozměry stejné na suchu i pod vodou.


Super odolná

V duchu rodiny Tough, je i tato kamera odolná ve všech směrech. Je vodotěsná do hloubky 30 metrů, mrazuvzdorná do -10°C, nárazuvzdorná při pádech až z 2,1 m a tlaku odolná do 100kg. Všechna tlačítka, objektiv, výklopný displej i veškeré konektory s baterií a slotem pro kartu jsou dokonale utěsněné.


TG-Tracker je vybaven pěti dedikovaných čidly a senzory. GPS modulem pro určení polohy, manometrem pro záznam nadmořské výšky či hloubky ponoru, akcelerometrem určujícím zrychlení, teploměrem pro záznam okolní teploty (ať už nad vodou či pod hladinou) a e-kompasem určujícím směr pohybu. Všechny tyto údaje poskytují milovníkům extrémních sportů mnohem ucelenější obraz o tom, kde byli, co se dělo a jak se jim dařilo v každém momentě zaznamenaného obrazu.


Úžasné 4K video

Aktuální řada Tough je zastoupena dvěma odolnými fotoaparáty, které dokáží natáčet video ve Full HD rozlišení. Na rozdíl od TG-Trackeru se zde nejedná o typické akční kamery, nýbrž o špičkové odolné fotoaparáty s doplňkovou funkcí videa. Olympus TG-Tracker naopak nabízí dokonale propracované 4K video se všemi doplňkovými funkcemi, které ke každé akční kameře patří. TG-Tracker dokáže také fotit, ale primárně si ji pořídíte spíše jako sportovní kameru.


Dokonalý 5osý stabilizátor

Na rozdíl od celé řady proslulých akčních kamer dostupných na současném trhu, nabízí TG-Tracker stabilizátor obrazu, bez kterého se natáčení z řídítek kola či motorky prakticky neobejde. Digitální 5osý stabilizátor zaručuje prvotřídní plynulé záběry.

Ultra široké záběry

Úhel záběru TG-Trackeru činí celých 204°, tudíž s ní není problém zachytit prakticky žádnou akční scénu ani z té nejkratší vzdálenosti. Pro kvalitní selfie záběry je přední část držáku osazena sférickým zrcátkem imitujícím záběr objektivu.


Wi-Fi

V poslední době je již u Olympusu zvykem, že všechny nové fotoaparáty přichází s vestavěným WiFi modulem pro bezdrátové ovládání a pro přenos pořízených dat. Ne jinak je tomu i u akční kamery TG-Tracker, kterou lze pomocí chytrého telefonu nebo tabletu dálkově ovládat. Natočená videa či pořízené fotky je pak možné snadno stáhnout a sdílet na sociálních sítích.


Balení a kompatibilita

TG-Tracker vyniká i svoji šíří příslušenství již v základním balení. Kromě výměnné baterie, řemínku a nabíjecího adaptéru, je akční kamera doplněna o základnu MC-T01, v jejíž přední části je dříve zmíněné sférické selfie zrcátko a dále pak rukojeť SG-T01.


Velikou výhodou základny MC-T01 je univerzální systém uchycení, díky kterému kameru uchytíte do všech existujících držáků GoPro, či jiných adaptérů dalších výrobců. Součástí základního balení jsou také dva typy objektivových portů, základní sférický a plochý pro podvodní záběry.


Více informací na www.olympus.cz